Michael Jackson’ın filmi Nisan 2025’te vizyona girecek

2009’da hayatını kaybeden ABD’li pop şarkıcı Michael Jackson’ın hayatını konu alan biyografik film, 18 Nisan 2025’te vizyona girecek.

Yönetmenliğini “İlk Gün”, “Adalet”, “Tetikçi” ve “Kral Arthur” gibi filmleri yönetmiş olan Antoine Fuqua’nın üstlendiği filmde Michael Jackson’ı, yeğeni Jaafar Jackson canlandıracak.

Jaafar Jackson, 2023 yılının ocak ayında Instagram hesabından “Amcam Michael’ın hikayesini ekrana taşımaktan onur duyuyorum. Dünya çapındaki tüm hayranlarla yakında görüşmek üzere” ifadelerini kullanarak yaptığı paylaşımda bu rolü üstleneceğini duyurmuştu.

Filmin yapım şirketi Lionsgate’ten Jim Packer, The Hollywood Reporter’a filme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Sanırım bu şimdiye kadar çektiğimiz en büyük film olacak” diyen Packer, hayranların filmden beklentisinin çok yüksek olduğunu ifade etti.

FİLMDEN İLK FOTOĞRAF

“Michael” adını taşıyacak filmden ilk fotoğraf da yayınlandı.

Yayınlanan karedeki görünümün, 1992-93 tarihlerinde düzenlenen Dangerous turnesinden olduğu belirtildi.

Kareyi ise Jackson’ın kariyerinin birçok anını yakalayan ve “This Is It” provalarını ölümsüzleştiren Kevin Mazur çekti.

JACKSON’IN ÇOCUKLUĞUNU OYNAYACAK İSİM BELLİ OLDU

Öte yandan filmde, Jackson’ın çocukluğunu canlandıracak isim belli oldu. Jackson’ın 9 yaşındaki halini Juliano Krue Valdi canlandıracak. Valdi, şarkıcının kardeşleriyle “Jackson 5” olarak ünlendiği dönemdeki sahnelerde rol alacak.

Valdi “Bu fırsat benim için çok değerli çünkü Jackson Popun Kralı ve kalbimde çok özel bir yeri var. 5 yıldır onun şarkılarıyla dans ediyorum. Beni çok özel hissettiriyor. Kendimi onun şarkılarıyla dans ederken çok iyi hissediyorum. Michael Jackson’ın enerjisine bayılıyorum” dedi.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir